تهران
کد خبر:40255
پ

ترکیه بر عمق ۱۰۰ کیلومتری اقلیم کردستان نفوذ هوایی دارد

 شبکه تلویزیونی خبری فرانس ۲۴ فرانسه در گزارشی میدانی از افزایش حملات هوایی ترکیه در عمق خاک اقلیم کردستان، به بهانه حضور نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک در این منطقه خبر داد.

به گزارش مدار شرقی،  شبکه خبری فرانس ۲۴ گزارش داد ترکیه در ماههای اخیر عمق بیش از ۱۰۰ کیلومتری خاک اقلیم کردستان عراق را به بهانه حضور پ.ک.ک هدف حملات هوایی قرار داده است. بر اساس این گزارش اکنون هواپیماها و پهپادهای ترکیه در عمق ۱۳۰ کیلومتری خاک اقلیم کردستان عراق عملیاتی را انجام داده که کشته و زخمی شدن شهروندان غیرنظامی را به دنبال داشته است.

این شبکه تلویزیوین ادعا کرده است که شهروندان کرد اقلیم کردستان از اظهارنظر درباره حملات ترکیه منع شده اند. بنابراین، برخی از آنها به صورت ناشناس حاضر به مصاحبه با این شبکه شده اند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از جمعیت مناطقی که ترکیه هدف حملات هوایی قرار داده مجبور به ترک سکونتگاه خود شده و تعداد بیشتری از شهروندان غیرنظامی در شمال اقلیم کردستان به دنبال ترک این منطقه هستند.

فرانس ۲۴ همچنین از سکوت دولت اقلیم کردستان نسبت به حملات ترکیه خبر داده است.

این شبکه گفته است تعداد حملات هوایی ترکیه در منطقه اقلیم کردستان، طی سه ماه گذشته به اندازه تعداد حملات این کشور در این منطقه در سال ۲۰۲۳ بوده است که نشان از حملات فزاینده ترکیه در اقلیم کردستان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید