تهران
کد خبر:26359
پ

تب یادگیری زبان روسی در میان جوانان سوریه

بسیاری از جوانان سوریه به دنبال فراگیری زبان روسی هستند تا راه‌شان برای سفر به این کشور یا کار در شرکت‌های روسی که به زودی در کشورشان فعالیت می‌کنند هموار شود.   به گزارش مدار شرقی، تب فراگیری زبان روسی در میان جوانان سوریه به شدت بالا گرفته است. به نو شته اعتمادآنلاین، بسیاری از جوانان […]

بسیاری از جوانان سوریه به دنبال فراگیری زبان روسی هستند تا راه‌شان برای سفر به این کشور یا کار در شرکت‌های روسی که به زودی در کشورشان فعالیت می‌کنند هموار شود.

 

روسیه و سوریه

به گزارش مدار شرقی، تب فراگیری زبان روسی در میان جوانان سوریه به شدت بالا گرفته است.

به نو شته اعتمادآنلاین، بسیاری از جوانان سوری به دنبال فراگیری زبان روسی هستند تا راه‌شان برای سفر به این کشور یا کار در شرکت‌های روسی که به زودی در کشورشان فعالیت می‌کنند هموار شود.

به نوشته رسانه‌های سوری، گرچه این رویکرد با حضور روسیه در جنگ علیه تروریسم آغاز شد، اما این روزها سرعت بسیار بیشتری به خود گرفته است.

رضوان رحال، مدیر بخش زبان روسی در وزارت آموزش سوریه، با تایید این موضوع افزود: درخواست فراگیری زبان روسی رو به افزایش است. هم‌اکنون وزارت آموزش سوریه زبان روسی را به عنوان یک زبان اختیاری در مدارس کشور آموزش می‌دهد و دانش‌آموزان می‌توانند این زبان یا زبان‌های انگلیسی و فرانسه را برای یادگیری انتخاب کنند.

گفتنی است دولت روسیه دوره‌هایی را برای فارغ‌التحصیلان سوری ادبیات روسیه، در مسکو تدارک می‌بیند تا راه‌های انتقال آن را به جامعه سوریه فرا گیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید