کد خبر: 18370

تاریخ انتشار: مهر ۸, ۱۳۹۷

بودجه ۲۹۴ میلیارد دلاری عربستان برای سال ۲۰۱۹

بودجه عربستان سعودی برای سال ۲۰۱۹ با حجم ۲۹۴ میلیارد دلار، ۳۴ میلیارد دلار کسری خواهد داشت.   به گزارش مدار شرقی، «محمد بن عبد الله الجدعان» وزیر دارایی عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری گزارش مقدماتی خود را از ارقام و آمار بودجه‌بندی سال آتی میلادی برای این کشور  ارائه داد. به نوشته روزنامه الریاض، وی گفت […]

بودجه عربستان سعودی برای سال ۲۰۱۹ با حجم ۲۹۴ میلیارد دلار، ۳۴ میلیارد دلار کسری خواهد داشت.

بودجه عربستان

 

به گزارش مدار شرقی، «محمد بن عبد الله الجدعان» وزیر دارایی عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری گزارش مقدماتی خود را از ارقام و آمار بودجه‌بندی سال آتی میلادی برای این کشور  ارائه داد.

به نوشته روزنامه الریاض، وی گفت که بودجه عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹ هزار میلیارد و صد و شش میلیون ریال سعودی (۲۹۴ میلیارد دلار) خواهد بود که با کسری صد و بیست و هشت میلیارد ریال سعودی (۳۴ میلیارد دلار) مواجه است که نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است.

به گفته‌ی وی پیش‌بینی می‌شود در آمد عربستان در سال پیش رو ۹۷۸ میلیارد ریال (۲۶۰ میلیارد دلار) باشد که رشد شش درصدی را نشان می‌دهد و همچنین هزینه‌ها نیز هفت درصد افزایش می‌یابد.

وزیر دارایی عربستان در ادامه مدعی شد که طبق پیش‌بینی‌ها کسری بودجه این کشور تا سال ۲۰۲۳ به رفم صفر برسد.

او همچنین از رشد اقتصادی ۲٫۳ درصد برای سال آتی خبر داد. بودجه سال ۲۰۱۹ هنوز به تصویب هیأت وزیران نرسیده است و جزئیات و ردیف بودجه دستگاههای مختلف هنوز مشخص نیست.

تلاش عربستان برای کاهش کسری بودجه خود در حالی است که به در ماه آگوست گذشته شخصیت «بوغانم» که همانند شخصیت «مجتهد» در توئیتر اقدام به افشاگری در امور داخلی عربستان می‌کند؛ از افزایش قیمت سوخت و معیانات و همچنین افزایش مالیات برای کاهش کسری بودجه خبر داده بود.

انتهای پیام/

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com