کد خبر: 4070

تاریخ انتشار: اسفند ۲۵, ۱۳۹۵

بشار اسد: می توانیم همه پرسی برگزار کنیم

رئیس جمهور سوریه آمادگی خود را برای گفتگوی ملی، برگزاری همه پرسی و اتخاذ تصمیم نهایی برای آینده این کشور به مردم را اعلام کرد. به گزارش مدار شرقی به نقل از اسپوتنیک، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه از آمادگی خود برای برگزاری همه پرسی در مورد آینده کشورش و سپردن اختیار تصمیم گیری در […]

رئیس جمهور سوریه آمادگی خود را برای گفتگوی ملی، برگزاری همه پرسی و اتخاذ تصمیم نهایی برای آینده این کشور به مردم را اعلام کرد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از اسپوتنیک، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه از آمادگی خود برای برگزاری همه پرسی در مورد آینده کشورش و سپردن اختیار تصمیم گیری در مورد آینده سوریه به مردم این کشور، خبر داد.
«بشار اسد» در مصاحبه با دو روزنامه ایتالیایی تاکید کرد که جنگ درس عبرتی بسیار سخت برای هر جامعه ای محسوب می شود و باید پرسید در کشور من چه چیز به درستی انجام نشده است؟
رئیس جمهور سوریه در این گفتگو افزود: برنامه های من کاملا مشخص است؛ برگزاری همه پرسی در مورد خواست مردم سوریه و ایجاد تغییرات در آینده کشور که نیاز به یک گفتگوی ملی و برگزاری این همه پرسی دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به خاطر ایجاد صلح آماده خروج از صحنه سیاسی هست یا نه تاکید کرد که تنها مردم سوریه می توانند این موضوع را تعیین کنند.
«اسد» در عین حال گفت که این همه پرسی را نباید سازمان ملل انجام دهد ؛ چرا که تاکنون هیچ نقشی در حل بحران در سوریه نداشته است.
وی در مورد نقش کشورهای غربی در بحران سوریه گفت که اگر چه نه به شکل مستقیم اما حمایت آنها از تروریست ها تا به امروز نیز ادامه دارد؛ بنابراین آنها مسبب آنچه که می بینیم هستند؛ ضمن اینکه همه پناهندگان را از دست تروریست ها نجات ندادند و بسیاری نیز بخاطر تحریم های اعمال شده علیه این کشور، سوریه را ترک کردند.
اسد در ادامه همچنین مبارزه ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا با گروه تروریستی داعش را نمایشی خواند و نبرد روسیه با تروریست ها را که سبب عقب نشینی این گروه تروریستی شد، را ستود.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com