تهران
کد خبر:5465
پ

بحران سوریه نشانگر عجز کشورهای عربی است

نخست وزیر سابق قطرگفت: بحران سوریه نشانگر ناتوانی کشورهای عربی در قبال سوریه و تحولات منطقه است. به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری ایسنا، «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» نخست وزیر سابق قطر اظهار داشت: فجایع ادامه دار سوریه باعث آشکار شدن ناتوانی کشورهای عربی شده به طوری که سوریه به […]

نخست وزیر سابق قطرگفت: بحران سوریه نشانگر ناتوانی کشورهای عربی در قبال سوریه و تحولات منطقه است.

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری ایسنا، «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» نخست وزیر سابق قطر اظهار داشت: فجایع ادامه دار سوریه باعث آشکار شدن ناتوانی کشورهای عربی شده به طوری که سوریه به مثابه آزمایشی در برابر درگیری‌های منطقه است.
وی افزود: ما نسبت به وجود نوعی از ناتوانی سیاسی دوگانه در جهان عربی بعد از به وجود آمدن بحران سوریه و ادامه یافتن آن به دلیل اختلافات میان کشورهای قدرتمند جهان هشدار می‌دهیم.
نخست وزیر سابق قطر تصریح کرد:امنیت منطقه خلیج فارس با امنیت کشورهای عربی گره خورده است و این بدان معنی است که حوادث جاری در کشورهای عربی بر امنیت منطقه خلیج فارس تاثیر گذار است.
وی درپایان یادآور شد: یکی از عوامل درگیری های موجود در کشورهای شاهد بهار عربی که به ساقط شدن نظام‌های سابق منجر شده، وقوع انقلاب‌های متضاد است که ممکن است از قبل برای آنها طرح ریزی شده باشد. درگیری میان هم‌پیمانان گذشته بر سر قدرت و نفوذ نیز یکی دیگر از این عوامل است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید