تهران
کد خبر:4748
پ

ایران و پاکستان هیچ گونه منازعه مرزی ندارند

سرپرست وزارت خارجه پاکستان طی اظهاراتی اعلام کرد سیاست پاکستان در قبال کشورهای اسلامی دوری از فرقه گرایی است و ایران و پاکستان هیچ گونه منازعه مرزی ندارد . به گزارش مدار شرقی  به نقل از «روزنامه پاکستان»، «تهمینه جنجوعه» سرپرست وزارت خارجه پاکستان طی اظهاراتی اعلام کرد که سیاست پاکستان در قبال کشورهای اسلامی دوری از […]

سرپرست وزارت خارجه پاکستان طی اظهاراتی اعلام کرد سیاست پاکستان در قبال کشورهای اسلامی دوری از فرقه گرایی است و ایران و پاکستان هیچ گونه منازعه مرزی ندارد .

به گزارش مدار شرقی  به نقل از «روزنامه پاکستان»، «تهمینه جنجوعه» سرپرست وزارت خارجه پاکستان طی اظهاراتی اعلام کرد که سیاست پاکستان در قبال کشورهای اسلامی دوری از فرقه گرایی است و باید دانست که ائتلاف (به اصطلاح ) ضد تروریسم عربستان سعودی علیه کشور خاصی نیست و در جهت تامین منافع کشور خاصی نیست بلکه هدف آن صرفا مبارزه با تروریسم است.

وی همچنین در ادامه اظهارات خود اعلام کرد: برای تکمیل خط لوله گاز ایران- پاکستان(خط لوله صلح) تلاش می کنیم و هیچ گونه منازعه مرزی با این کشور نداریم اما تحریم های جهانی علیه ایران مانع بزرگی در برابر این پروژه است.

جنجوعه در ادامه گفت: به زودی دو گذرگاه مرزی دیگر نیز بین ایران و پاکستان افتتاح خواهد شد تا تبادلات میان دو کشور آسان‌تر شود.

سرپرست وزارت خارجه پاکستان همچنین گفت که ما از تنش ها بین ریاض و تهران کاملا آگاهیم و برای کاهش آن تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

وی افزود: برقراری توزان در رابطه با کشورهای ایران و عربستان به نفع اسلام آباد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید