تهران
کد خبر:21600
پ

اقدام جنجالی کاظم الساهر: حذف فامیل «السامرائی» از شناسنامه

کاظم الساهر هنرمند معروف عراقی ملقب به «قیصر» در اقدامی اسم و فامیل شناسنامه ای خود را از کاظم جبار ابراهیم السامرائی به «کاظم الساهر» یعنی همان نام هنری خود تغییر داد، به طوری که این اقدام واکنش‌هایی را در پی داشته و منجر به ارائه توضیحات از طرف وی شده‌است. به گزارش مدار شرقی، […]

کاظم الساهر هنرمند معروف عراقی ملقب به «قیصر» در اقدامی اسم و فامیل شناسنامه ای خود را از کاظم جبار ابراهیم السامرائی به «کاظم الساهر» یعنی همان نام هنری خود تغییر داد، به طوری که این اقدام واکنش‌هایی را در پی داشته و منجر به ارائه توضیحات از طرف وی شده‌است.

کاظم الساهر

به گزارش مدار شرقی، کاظم الساهر در یک فایل صوتی گفته‌است: «به‌ طور عرفی نام من کاظم جبار ابراهیم السامرائی و در شناسنامه نام من کاظم جبار ابراهیم و در مدارک رسمی خارج از عراق نام من کاظم جبار الساهر است و این عدم تطبیق در نام‌ها و یکسان نبودن آنها مشکل بزرگی برای من ایجاد کرده‌است ».

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، او افزود: «با وکیلم مشورت کردم و پیشنهاد او اضافه کردن الساهر به کاظم جبار ابراهیم روی مدارک شناسایی است». او ادامه داد: «قصد توهین ندارم و هرگز رگ و ریشه خود را فراموش نکرده‌ام.. از وادی حجر در موصل یا شهرک الحریه در بغداد».

وی در ادامه تأکید کرد: «من کاظم جبار ابراهیم السامرائی خواهم ماند و به قبیله خودم و همه قبایل عراق افتخار می‌کنم». وی همچنین اعلام کرد در صورتی که این موضوع باعث ناراحتی شخصی شده عذرخواهی می‌کند و افزود: من فرزند رافدین هستم.

نام دیگر کشور عراق بلاد الرافدین است. در لغت رافدین به دو رود گفته می‌شود که در نهایت به یکدیگر می‌رسند و رود واحدی را تشکیل می‌دهند.

هیثم فاضل الغرباوی مدیر ثبت احوال پلیس بغداد از وصول درخواست تغییر فامیل کاظم الساهر خبر داده بود. او گفته‌است که موافقت با این تغییر پس تأیید وزارت کشور عراق صورت گرفت.

الساهر ۶۱ ساله، علاوه بر خوانندگی، به آهنگسازی و ترانه‌سرایی نیز مشغول است. او در مراکش اقامت دارد و دارای تابعیت‌های کانادایی و قطری است. پیش از این کاظم الساهر، به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف انتخاب شده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید