کد خبر: 7543

تاریخ انتشار: خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

افشای حمایت‌ اسرائیل از مخالفان مسلح سوری

روزنامه وال استریت ژورنال مصاحبه‌هایی با افراد مسلح سوری منتشر کرده که نشان دهنده انواع حمایت‌های اسرائیل از آنها است. به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، حمایت اسرائیل از گروه‌های مسلح در سوریه با هدف ایجاد مناطق امن در نزدیکی مرزهای شمالی صورت می گیرد. در این گزارش آمده […]

روزنامه وال استریت ژورنال مصاحبه‌هایی با افراد مسلح سوری منتشر کرده که نشان دهنده انواع حمایت‌های اسرائیل از آنها است.

به گزارش مدار شرقی به نقل از روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال، حمایت اسرائیل از گروه‌های مسلح در سوریه با هدف ایجاد مناطق امن در نزدیکی مرزهای شمالی صورت می گیرد.
در این گزارش آمده است: اسرائیل از افراد مسلح سوری حمایت مالی، غذایی و کمک‌های پزشکی می کند. اسرائیلی‌ها به صورت منظم با افراد مسلح در سوریه در تماس هستند و کمک‌های اسرائیل شامل پرداخت حقوق و خرید مهمات برای افراد مسلح در سوریه است که این مساله رهبری اسرائیل را واداشت تا یگان نظامی را برای نظارت بر حمایت ارائه شده به افراد مسلح سوری ایجاد کند و ارتش اسرائیل نیز بودجه مشخصی را به این منظور اختصاص دهد.
مصاحبه‌های منتشر شده با نیروهای مطلع از اقدامات اسرائیل در داخل سوریه، نشان می دهد که اسرائیل در درگیری‌ها مشارکت دارد و علاوه بر آن، خود اسرائیل اذعان کرده که حدود ۳۰۰۰ سوری زخمی که بیشترشان از نیروهای مسلح هستند را از سال ۲۰۱۳ در بیمارستان‌های اسرائیل درمان کرده است.
«معتصم الجولانی» سخنگوی گروه فرسان الجولان در این خصوص گفت: اسرائیل همواره در کنار ماست. ما بدون کمک اسرائیل موفق نمی‌شدیم. این گروه حمله‌ای را در سال ۲۰۱۳ علیه ارتش سوریه در جنوب غرب القنیطره ترتیب داد و پس از آن، افراد مسلح دوستانشان را به نقطه‌ای مرزی بردند و با سربازان اسرائیلی که به زبان عربی صحبت می‌کردند، دیداری داشتند و این لحظه نقطه عطفی بود که در آن باب تماس‌ها میان اسرائیل و آن گروه مسلح باز شد.
«ابو سهیب» فرمانده فرسان الجولان نیز در این رابطه اظهار داشت: گروه فرسان ماهانه حدود ۵۰۰۰ دلار از دولت اسرائیل می‌گیرد و این گروه جدای از  ارتش آزاد سوریه کار می‌کند. گروه ما در نواحی از استان القنیطره سوریه متمرکز است و در آنجا حدود ۴۰۰ نیرو دارد که با چهار گروه دیگر در جولان هم‌پیمان هستند و تمامی این گروه‌ها از حمایت اسرائیل برخوردارند و این علی رغم این است که برخی از این گروه‌ها وابسته به ارتش آزاد سوریه بوده یا از سوی منابع غربی حمایت‌های مالی می‌شوند.
این گزارش در پایان آورده است:هدف اسرائیل از این اقدمات دور نگه داشتن حزب الله از بلندی‌های جولان است. رفتارهای اسرائیل تهدیدی مبنی بر تشدید تنش میان تل‌آویو و دمشق به وجود می‌آورد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com