کد خبر: 9669

تاریخ انتشار: مرداد ۲۵, ۱۳۹۶

افزایش قیمت مواد غذایی در اثر تحریم ها در قطر

در پی شدت گرفتن تحریم قطر از سوی کشورهای عربی، قیمت مواد غذایی در این کشور با سیر افزایشی مواجه شده و بازار مسکن هم بی رونق شده است. به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری رویترز، تحریم های اقتصادی علیه قطر که به سرکردگی عربستان سعودی و همکاری بحرین ،امارات و مصر علیه […]

در پی شدت گرفتن تحریم قطر از سوی کشورهای عربی، قیمت مواد غذایی در این کشور با سیر افزایشی مواجه شده و بازار مسکن هم بی رونق شده است.

به گزارش مدار شرقی به نقل از خبرگزاری رویترز، تحریم های اقتصادی علیه قطر که به سرکردگی عربستان سعودی و همکاری بحرین ،امارات و مصر علیه قطری ها از چند ماه پیش آغاز شده، اکنون موجب افزایش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در این کشور شده است، البته این روند صعودی هنوز اقتصاد این کشور را به طور شدید تحت الشعاع قرار نداده است.
قیمت مواد غذایی و نوشیدنی در قطر در ماه گذشته میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۴.۵ درصد افزایش نشان می دهد که این میزان افزایش بیشترین رقم از حداقل سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد محسوب می شود.
از سویی دیگر بسیاری از محصولات لبنی و مواد غذایی که پیش از این از مرزهای عربستان به قطر وارد می شدند به دلیل تحریم های عربی باید مسیر زیادی را پشت سر بگذارند تا وارد قطر شود که این خود هزینه ای را بر روی این اقلام تحمیل می کند.
البته قیمت پوشاک، کفش، مبلمان و لوازم خانگی در ماه گذشته میلادی در قطر کاهش پیدا کرده و علت آن این است که قطری ها برای واردات این کالاها با قیمت بالا هم مشکلی ندارند، اما محصولات غذایی به دلیل محدودیت برای ماندگاری، افزایش قیمت به خود گرفته اند.
قیمت مسکن و خدمات شهری هم در ماه گذشته در قطر ۳.۶ درصد کاهش پیدا کرده است ،ضمن اینکه بانک های سعودی، اماراتی و بحرینی اقدام به برداشت سپرده ها و وام های خود از قطر کرده اند تا نقدینگی را در بخش بانکداری قطر با چالش مواجه کنند.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com