تهران
کد خبر:29357
پ

افزایش صادرات نفت عراق

عراق علیرغم تعهد خود به ائتلاف اوپک پلاس برای جبران مازاد تولید در ماه‌های گذشته، صادرات نفت خود را ۴.۴ درصد در دو هفته اول ماه فوریه افزایش داد.    به گزارش مدار شرقی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک، صادرات نفت خود را ۴٫۴ درصد در […]

عراق علیرغم تعهد خود به ائتلاف اوپک پلاس برای جبران مازاد تولید در ماه‌های گذشته، صادرات نفت خود را ۴.۴ درصد در دو هفته اول ماه فوریه افزایش داد.

صادرات نفت عراق

 

 به گزارش مدار شرقی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک، صادرات نفت خود را ۴٫۴ درصد در دو هفته اول ماه فوریه افزایش داد و به ۳٫۴۴ میلیون بشکه در روز رساند. این در شرایطی است که عراق قول داده بود تولید نفت خود را به جبران مازاد تولید در ماه‌های گذشته طبق قرارداد اوپک‌پلاس پایین بیاورد.

صادرات نفت خام معیار دقیقی برای محاسبه تولید نفت یک کشور نیست ولی اگر عراق صادرات خود را در سطح ۳٫۴۴ میلیون بشکه در روز نگه دارد، با احتساب مصرف داخلی این کشور، سقف تولید آن به ۳٫۶ میلیون بشکه در روز در فوریه می‌رسد.

عراق با پیش‌بینی اینکه هوای سرد در نیمه دوم فوریه احتمالاً صادرات را مختل می‌کند، صادرات خود را در نیمه اول این ماه افزایش داده است ولی برخی عقیده دارند عراق قصد دارد به هدف تولید خود در کل ماه فوریه برسد.

علی نظیر، نایب رئیس شرکت بازرگانی نفت عراق، سومو، ماه گذشته اعلام کرد عراق در ژانویه و فوریه نفت کمتری تولید خواهد کرد تا جبران مازاد تولید آن در سال گذشته میلادی شود. وی گفت متوسط تولید نفت عراق در این دو ماه ۳٫۶ میلیون بشکه در روز خواهد بود در حالی‌که ۳٫۸۵ میلیون بشکه در روز در دسامبر ۲۰۲۰ تولید می‌کرد.

عراق در آخرین اجلاس اوپک پلاس در اوایل فوریه متعهد شد به قرارداد کاهش تولید اوپک پلاس پایبند بماند و مازاد تولید خود را در ماه‌های گذشته جبران کند.

این کشور اعلام کرده عرضه نفت خود را به چندین پالایشگاه هندی ۱۰ تا ۲۰ درصد در ۲۰۲۱ پایین می‌آورد. این اقدام از طرف کشوری که در شرایط سخت مالی به سر می‌برد و بیشتر درآمد دولت آن از صادرات نفت می آید غیر منتظره بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید