کد خبر: 19145

تاریخ انتشار: آبان ۹, ۱۳۹۷

تورم در ترکیه به مرز ۲۳٫۵ درصد رسید

بانک مرکزی ترکیه گزارش داد: پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش قابل توجه تورم در این کشور و رسیدن آن به رقم ۲۳٫۵ درصد در سال ۲۰۱۸ حکایت دارد.     به گزارش مدار شرقی، به نقل از حریت، مورات ستین کایا، رئیس کل بانک مرکزی امروز اعلام کرد: ارزیابی‌ها حاکی از افزایش شدید تورم در این کشور طی سال جاری حکایت […]

بانک مرکزی ترکیه گزارش داد: پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش قابل توجه تورم در این کشور و رسیدن آن به رقم ۲۳٫۵ درصد در سال ۲۰۱۸ حکایت دارد.

 

تورم در ترکیه

 

به گزارش مدار شرقی، به نقل از حریت، مورات ستین کایا، رئیس کل بانک مرکزی امروز اعلام کرد: ارزیابی‌ها حاکی از افزایش شدید تورم در این کشور طی سال جاری حکایت دارد.

وی گفت: ارزیابی‌های جدید از رسیدن نرخ تورم به ۲۳٫۵ درصد در سال ۲۰۱۸ حکایت دارد که نسبت به ارزیابی قبلی ۱۳٫۴ درصدی ۱۰٫۱ درصد بیشتر بوده است.

بانک مرکزی ترکیه همچنین پیش‌بینی خود نسبت به تورم در این کشور را از۹٫۳ درصد در گزارش ماه جولای به ۱۵٫۲ درصد بالا برده است.

ستینکایا گفت: در نیمه دوم سال جاری نیز شاهد بدتر شدن اوضاع تورم خواهیم بود.

وی ادامه داد: در سه ماهه دوم سال جاری رشد اقتصادی ترکیه کاهش یافت و این روند در سه ماهه سوم ادامه داشته است.

این مقام ترک همچنین گفت: کاهش تقاضا در بازار داخل ترکیه تا حدودی از بدتر شدن چشم‌انداز تورم در این کشور جلوگیری می‌کند اما در عین حال خطر افزایش بیشتر قیمت‌ها همچنان باقی است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi