تهران
کد خبر:18868
پ

افزایش حضور زنان در ارتش لبنان

در حال حاضر سه هزار نفر از زنان لبنانی در ارتش لبنان عضوت دارند که ۱۷ تن از آنان به درجه سرهنگی رسیده‌اند. به گزارش مدار شرقی، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گزارشی را در مورد حضور فزاینده زنان لبنانی در ارتش لبنان منتشر کرده که در آن آمده است، ارتش لبنان شاهد افزایش تعداد زنان در […]

در حال حاضر سه هزار نفر از زنان لبنانی در ارتش لبنان عضوت دارند که ۱۷ تن از آنان به درجه سرهنگی رسیده‌اند.

زنان لبنانی در ارتش

به گزارش مدار شرقی، روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گزارشی را در مورد حضور فزاینده زنان لبنانی در ارتش لبنان منتشر کرده که در آن آمده است، ارتش لبنان شاهد افزایش تعداد زنان در این نهاد نظامی کشور است.

به نوشته این روزنامه از دهه ۹۰ میلادی، تمایل زنان و دختران لبنان برای پیوستن به ارتش این کشور افزایش یافت و به همین مناسبت، رهبران ارتش لبنان برنامه‌ای ویژه تدوین کردند که شامل دو مرحله می‌شود. در مرحله نخست زنان بیشتر به کارهای اداری در ارتش لبنان مشغول می‌پردازند و به مرور با آموزش‌های لازم آماده می‌شوند تا در مرحله دوم به صف مردان در عملیات میدانی بپیوندند.

الشرق الاوسط می‌نویسد، فرماندهان ارتش لبنان بر این نظرند که پیوستن زنان لبنانی به ارتش کارایی ارتش را افزایش می‌دهد چرا که بسیاری از زنان و دخترانی که به ارتش لبنان می‌پیوندند دارای مدارک دانشگاهی و تخصص‌هایی در زمینه‌های مختلف هستند.

به نوشته این روزنامه در حال حاضر سه هزار زن لبنانی در ارتش لبنان عضوت دارند که ۱۷ تن از آنان به درجه سرهنگی رسیده‌اند.

«جرج نادر» از فرماندهان ارتش لبنان به الشرق الاوسط می‌گوید، به‌زودی تعداد زنان لبنانی شاغل در ارتش این کشور به چهار هزار نفر خواهد رسید. این مقام نظامی لبنان اظهار اطمینان کرده که زنان لبنانی قدرت فرماندهی نظامی را نیز دارند همانگونه که به گفته وی، یک سوم از نیروهای ویژه ارتش تونس را زنان آن کشور تشکیل می‌دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید