تهران
کد خبر:29233
پ

افزایش تولید نفت ایران به بالای ۲ میلیون بشکه در بهمن ماه

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: ایران در ژانویه ۲۰۲۱ برابر با بهمن ۹۹ روزانه ۲ میلیون و ۸۴ هزار بشکه نفت تولید کرده است.   به گزارش مدار شرقی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ […]

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: ایران در ژانویه ۲۰۲۱ برابر با بهمن ۹۹ روزانه ۲ میلیون و ۸۴ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

 

نفت ایران

به گزارش مدار شرقی، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه ژانویه ۲۰۲۱ برابر با بهمن ماه ۱۳۹۹ به ۲ میلیون و ۸۴ هزار بشکه در روز رسیده که نسبت به ماه پیش از آن ۶۲ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه دسامبر برابر با آذر ۹۹ روزانه دو میلیون و ۲۲ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) یک میلیون و ۹۹۵ هزار بشکه در روز بوده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۹ به روزانه ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار بشکه رسیده است.

ایران به طور متوسط در سال۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۸۱ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

ایران در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ روزانه یک میلیون و ۹۴۵ هزار، در سه ماهه دوم، روزانه یک میلیون و ۹۴۹ هزار  و در سه ماهه نخست، روزانه ۲ میلیون و ۵۹ هزار بشکه نفت تولید کرده است.

میزان تولید نفت ایران در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ روزانه ۱ میلیون و ۹۷۹ هزار بشکه نفت بوده است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۳ کشور عضو این سازمان در ماه ژانویه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) ۲۵ میلیون و ۴۹۶ هزار بشکه در روز عنوان شده است که افزایش روزانه ۱۸۱ هزار بشکه‌‌ای نسبت به ماه دسامبر را نشان می‌دهد. اوپک در ماه دسامبر روزانه ۲۵ میلیون و ۳۱۵ هزار بشکه نفت تولید کرده بود.

عربستان نیز در ماه ژانویه روزانه ۸۹ هزار بشکه نفت بیشتر تولید کرده و میزان تولیدش به ۹ میلیون و ۵۴ هزار بشکه رسیده است. میزان تولید این کشور در ماه دسامبر ۸ میلیون و ۹۶۵ هزار بشکه در روز بود.

کشورهای کنگو، اتیوپی، گابن، عراق، نیجریه و لیبی کاهش تولید و باقی کشورها کاهش تولید داشتند. بیشترین کاهش برای لیبی با ۵۱ هزار بشکه در روز و بیشترین افزایش مربوط به عربستان با ۸۹ هزار بشکه در روز بوده است.

ایران، لیبی و نیجریه از توافق کاهش تولید معاف هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

کلید مقابل را فعال کنید