کد خبر: 22171

تاریخ انتشار: اسفند ۲۲, ۱۳۹۷

افزایش تبادلات تجاری امارات و ازبکستان

معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک مبادلات بازرگانی با امارات را تا ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم. به گزارش مدار شرقی، «الیار غنی‌اف» معاون نخست وزیر ازبکستان در نشست کمیسیون بین دولتی در همکاری های اقتصادی و بازرگانی با امارات در «تاشکند» گفت: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک مبادلات بازرگانی بین […]

معاون نخست وزیر ازبکستان گفت: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک مبادلات بازرگانی با امارات را تا ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

ازبکستان

به گزارش مدار شرقی، «الیار غنی‌اف» معاون نخست وزیر ازبکستان در نشست کمیسیون بین دولتی در همکاری های اقتصادی و بازرگانی با امارات در «تاشکند» گفت: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک مبادلات بازرگانی بین ازبکستان و امارات را تا ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهیم.

به نوشته فارس، غنی‌اف ادامه داد: هم اکنون حجم مبادلات بازرگانی ۲ کشور رقم بالایی نیست و فقط نزدیک به ۱۴۰ میلیون دلار است که باید برای افزایش آن تا سطح ۵۰۰ میلیون دلار تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: ما آمادگی داریم به بازار ابوظبی میوه و سبزیجات، منسوجات، خودرو، فن‌آوری‌های الکتروتکنیکی، صنایع فلزی صادر و خدمات مختلف ارائه کنیم.

غنی‌اف خاطرنشان کرد: به همین جهت ایجاد خانه بازرگانی مشترک ازبکستان و امارات در ماه‌های آینده در شهر دوبی را پیشنهاد می‌کنیم و تاشکند آماده است در این زمینه تمام کارهای لازم را انجام دهد.

معاون نخست وزیر ازبکستان همچنین با توجه به اینکه این کشور دارای تعداد زیاد جاذبه‌های گردشگری، شهرهای باستانی مانند «سمرقند»، «بخارا»، «خیوه» … و میهن دانشمندان بزرگ اسلامی است، از سرمایه گذاران امارات دعوت کرد در زمینه گردشگری این کشور، ساخت هتل‌های ۵ ستاره و زیربناهای گردشگری سرمایه گذاری کنند.

«غنی‌اف» همچنین یادآوری کرد: در حال حاضر برای سفر «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان به امارات تمهیدات لازم را در نظر گرفته‌ایم که این سفر در روابط ۲ کشور یک رویداد مهم می‌باشد و برای گسترش همکاری‌های ۲ کشور در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، مالی، گردشگری، فرهنگی، انسانی و دیگر حوزه‌ها کمک خواهد کرد.

«سلطان بن سعید المنصوری» وزیر اقتصاد امارات نیز در این نشست با تشکر و قدردانی از مهمان نوازی طرف ازبکی گفت: ما منتظر سفر رئیس جمهور ازبکستان به امارات در آخر ماه مارس سال جاری میلادی هستیم.

وزیر اقتصاد امارات افزود: ما باید همکاری‌های راهبردی بین ۲ کشور را بیش از پیش توسعه و برای گسترش این همکاری‌ها و ساخت جاده‌ها طرح‌هایی را تنظیم و توجه بازرگانان امارات را به حوزه‌هایی مانند استخراج، تبدیل و انتقال نفت و گاز، پرواز و توسعه زیربناهای هوایی، خدمات بانکی و مالی و همچنین فعالیت‌های کشاورزی جلب کنیم.

وی همچنین از ازبکستان برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم و برقراری روابط بین ۲ کشور تشکر کرد.

سلطان بن سعید المنصوری همچنین تاکید کرد: گسترش همکاری‌های متقابل با ازبکستان برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و ما باید این همکاری‌های راهبردی را در تمام زمینه‌ها بیش از پیش گسترش دهیم.

وزیر اقتصاد امارات همچنین اعلام کرد: این کشور طی ۵ سال آینده برای طرح‌های مختلف ازبکستان می‌تواند تا ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کند.


Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com