کد خبر: 3428

تاریخ انتشار: فوریه 19, 2017

دی میستورا خبر داد؛

آمریکا در مذاکرات حل بحران سوریه حضور ندارد

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: آمریکا در حال حاضر در پرونده حل بحران سوریه حضور ندارد. به گزارش مدار شرقی به نقل از الجزیره،« استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اظهار داشت: آتش‌بس در سوریه پایدار است و خشونت‌ها در سوریه تا ۷۰ درصد کاهش یافته است. گروه تروریستی […]

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: آمریکا در حال حاضر در پرونده حل بحران سوریه حضور ندارد.

به گزارش مدار شرقی به نقل از الجزیره،« استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اظهار داشت: آتش‌بس در سوریه پایدار است و خشونت‌ها در سوریه تا ۷۰ درصد کاهش یافته است. گروه تروریستی داعش و النصره فرایند آتش‌بس در سوریه را تخریب می‌کنند. اکنون آتش‌بس در سوریه بیش از هر زمان دیگری پایدار تر است.
وی افزود: اعتماد سازی بین دولت سوریه و مخالفان برای ارسال کمک‌ها به این کشور امری ضروری است و باید در این مرحله وارد مذاکرات دوستانه‌ای برای حل بحران سوریه شویم. سوریه نیازمند قانون اساسی جدید و تغییر شکل نظام فعلی در این کشور است.
«دی میستورا» تاکید کرد: آمریکا در حال حاضر در پرونده حل بحران سوریه حضور ندارد. آمریکا می گوید که به جنگ با داعش مشغول است که باعث می‌شود از پرونده سوریه دور باشد.
گفتنی است، مذاکرات آستانه ۲ هفته گذشته با حضور نمایندگان دولت سوریه و گروه‌های مسلح، ایران، روسیه و ترکیه برگزار شد. قرار است دور بعدی با توافق اولیه درمدت کمتر از یک ماه برگزار شود. آتش‌بس فراگیر در سوریه نیز از ۱۰ دی ماه برقرار شده است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi