کد خبر: 9044

تاریخ انتشار: مرداد ۶, ۱۳۹۶

آمریکا به همپیمانان ائتلاف ضد داعش هشدار داد

آمریکا به همپیمانان ائتلاف ضد داعش هشدار داد: این ائتلاف فقط با نیروهای گروه موسوم به داعش مبارزه می کند، نه نیروهای حامی حکومت سوریه. به گزارش مدار شرقی به نقل از بی بی سی، یک سخنگوی پنتاگون گفت: هدف آمریکا از عملیات نظامی در سوریه و عراق مبارزه با داعش است.«دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور […]

آمریکا به همپیمانان ائتلاف ضد داعش هشدار داد: این ائتلاف فقط با نیروهای گروه موسوم به داعش مبارزه می کند، نه نیروهای حامی حکومت سوریه.

به گزارش مدار شرقی به نقل از بی بی سی، یک سخنگوی پنتاگون گفت: هدف آمریکا از عملیات نظامی در سوریه و عراق مبارزه با داعش است.«دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا هفته گذشته، برنامه سری سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا برای رساندن کمک و اسلحه به شورشی‌های مخالف «بشار اسد» را متوقف کرد.
این کمک ‌رسانی از سال ۲۰۱۳ و در دوره ریاست‌ جمهوری «باراک اوباما» آغاز شد و تلاشی بود برای افزایش فشار بر رئیس ‌جمهور سوریه، تا از قدرت کنار برود.
مقامات آمریکایی هفته پیش با تائید توقف این برنامه سری سیا، گفتند: این تصمیم بیش از یک ماه پیش گرفته شده و بخشی از تلاش‌ها برای بهبود روابط با روسیه بوده است.
سرهنگ «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، گفت: یک گروه از نیروهای ضد «بشار اسد» که پیش از این عضو ائتلاف بودند، به طور یک‌ جانبه و بدون اجازه یا هماهنگی با آمریکا یا ائتلاف، بیرون یک منطقه ویژه گشت زده  و درگیر فعالیت‌هایی شده که بر مبارزه با داعش تمرکز نداشت.

 

 

 

 

 

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com