تهران
کد خبر:21218
پ

آغاز جشنواره شاهین‌ شکاری در عربستان با شرکت ۱۷۰۰ پرنده

پادشاهی سعودی از جمله ۱۱ کشوری است که در فهرست یونسکو به عنوان کشورهای پرورش دهندهٔ شاهین و سرزمین میزبان این گونه پرنده و پذیرای شاهین‌های مهاجر دیگر، ثبت شده‌است. به گزارش مدار شرقی، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، روز گذشته در ریاض دورهٔ اول جشنوارهٔ شاهین ملک عبدالعزیز با شرکت ۱۷۰۰ پرنده و […]

پادشاهی سعودی از جمله ۱۱ کشوری است که در فهرست یونسکو به عنوان کشورهای پرورش دهندهٔ شاهین و سرزمین میزبان این گونه پرنده و پذیرای شاهین‌های مهاجر دیگر، ثبت شده‌است.

مسابقه شاهین شکاری


به گزارش مدار شرقی، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، روز گذشته در ریاض دورهٔ اول جشنوارهٔ شاهین ملک عبدالعزیز با شرکت ۱۷۰۰ پرنده و به همت باشگاه شاهین سعودی برگزار شد که اولین محفل بین‌المللی در زمینهٔ پروش شاهین است و جوایز آن به ۴٫۵ میلیون دلار می‌رسد.


شرکت کنندگان در این جشنواره در ۶ روز به رقابت با هم می‌پردازند و در نهایت در بخش سعودی ۲۴۰ نفر و در بخش بین‌المللی ۱۲۰ نفر به عنوان برنده انتخاب می‌شوند.


در این جشنواره انواع مسابقه‌های شاهین برگزار می‌شود که پرندگانی همچون باز، شاهین و دیگر پرنده‌های شکاری در آن شرکت می‌کنند.


روز گذشته جشنواره شاهد رقابت شاهین بازهای سعودی از جمله مسابقهٔ سرعت برای کسب جوایزی به مبلغ ۱۷ میلیون ریال سعودی بود.


روز گذشته همچنین متخصصانی در مورد ادوات و وسایلی که پرورش دهندگان این پرنده‌های شکاری استفاده می‌کنند صحبت کردند که از جملهٔ آنها آشیانهٔ، پوشش سر، زره دست برای محافظت از چنگال و منقار این پرندگان، وسایل آموزشی و سیستم بیسمی است که برای پیگیری پرندگان در هنگام پرواز استفاده می‌شود.
گفتنی است ایدهٔ برگزاری این جشنواره بعد از موفقیت نمایشگاه شاهین و شکاری شکل گرفت که در ماه گذشته در سعودی برگزار شد و شاهد مشارکت جهانی بود.


این نمایشگاه که موفقیت چشمگیری داشت در باشگاه شاهین سعودی و به دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز و با نظارت مستقیم شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برگزار شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید