کد برگه: 21

تاریخ انتشار: تیر ۱۴, ۱۳۹۶

درباره ما

سایت خبری ـ تحلیلی «مدار شرقی» در سال ۱۳۹۵ راه اندازی شد و در تلاش است تا در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مردم شناسی اخبار منطقه خاورمیانه را پوشش دهد. سرعت تحولات در خاورمیانه اکنون بیش از هر زمان دیگری خلاء اطلاع رسانی دقیق از جریانات سیاسی و ریشه های فکری در این […]

سایت خبری ـ تحلیلی «مدار شرقی» در سال ۱۳۹۵ راه اندازی شد و در تلاش است تا در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مردم شناسی اخبار منطقه خاورمیانه را پوشش دهد.

سرعت تحولات در خاورمیانه اکنون بیش از هر زمان دیگری خلاء اطلاع رسانی دقیق از جریانات سیاسی و ریشه های فکری در این منطقه نشان می دهد.

سایت خبری – تحلیلی «مدار شرقی» در تلاش است تا این خلاء را از بین ببرد و با تمرکز بر روی منطقه خاورمیانه، به گردش اطلاعات صحیح در مورد این منطقه، کمک کند.

در واقع این سایت در تلاش است تا هم به عنوان خبرگزاری منطقه ای تمامی اخبار کشورهای خاورمیانه به همراه تحلیل ها و تفسیرهایش را منتشر کند و هم به عنوان یک مجله اینترنتی در حوزه های سیاسی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی بصورت تخصصی به تحولات این منطقه را پیگیری و بررسی کند.

منطقه خاورمیانه به عنوان بزرگترین و مهم ترین منطقه جهان اکنون درگیر تحولات، بحران، مناقشات و رقابتهایی است که بخش مهم آن ریشه در تاریخ و اقدامات حاکمان گذشته آن دارد و بخش دیگر ناشی از دخالتها و رقابتهای قدرت‌های بزرگ منطقه و فرامنطقه‌ای است.

بررسی دقیق حوادث پیش آمده و در حال جریان در منطقه، نیازمند کنکاش ها و تحقیقات دقیق در حوزه تاریخ و مردم شناسی است و البته دستیابی به منابع دقیق در این زمینه بسیار لازم است.

«مدار شرقی» با اهتمام به بررسی تخصصی زندگی مردم خاورمیانه در نظر دارد به علم مردم شناسی نیز نزدیک باشد و به حوزه های اندیشه و تفکر در این منطقه بپردازد.

با توجه به اینکه بخش عمده مطالبی که از خاورمیانه در لابه لای اخبار رسانه‌ها منتشر می‌شود، در حوزه سیاسی هستند باید گفت مطالب دیگر در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، تحلیل‌های اقتصادی و تحقیقات میدانی از این منطقه، جای خالی بسیار دارد.

در حقیقت اکنون رسانه‌های کمی در جهان هستند که بصورت تخصصی به ابعاد مختلف زندگی در خاورمیانه می پردازند؛ بنابراین «مدار شرقی» به عنوان عضو کوچکی از خانواده رسانه تحصصی در تلاش است تا در

Likes(2)Dislikes(0)

دیدگاه بسته شده است.

logo-samandehi