کد خبر: 21594

تاریخ انتشار: بهمن ۲۴, ۱۳۹۷

میلیاردر مصری: هرگز در عربستان سعودی سرمایه‌گذاری نخواهم کرد

میلیاردر سرشناس مصری گفت که به علت عدم ثبات قوانین و نقض حقوق بشر در عربستان سعودی، هرگز در این کشور سرمایه‌گذاری نخواهد کرد. به گزارش مدار شرقی، «نجیب ساویرس» تاجر و میلیاردر معروف مصری در حاشیه کنفرانس اقتصادی ابوظبی به شبکه «CNBC» گفت که از نقض حقوق بشر در عربستان سعودی ترس دارد و […]

میلیاردر سرشناس مصری گفت که به علت عدم ثبات قوانین و نقض حقوق بشر در عربستان سعودی، هرگز در این کشور سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

عربستان

به گزارش مدار شرقی، «نجیب ساویرس» تاجر و میلیاردر معروف مصری در حاشیه کنفرانس اقتصادی ابوظبی به شبکه «CNBC» گفت که از نقض حقوق بشر در عربستان سعودی ترس دارد و به همین دلیل در این کشور هرگز سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

او گفت: می‌توانم در هر نقطه‌ای از جهان سرمایه‌گذاری کنم بنابراین چرا به کشوری بروم که از وجود حاکمیت قانون و نظم در آن‌جا مطمئن نیستم؟ و در آن‌جا دموکراسی حقیقی وجود ندارد و مردم آزاد نیستند.

ساویرس افزود: معتقدم که ثبات سیاسی و اقتصادی باید برای ما یک اصل باشد و بتواند برای ما محیطی امن و با ثبات ایجاد کند. او تأکید کرد که حکومت ریاض نیازمند حرکت پیش رو در زمینه حقوق بشر است. 

«نجیب انسی ساویرس» کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی مصری است، که در سال ۱۹۹۸ شرکت «گلوبال تلکام» را تأسیس کرد. وی هم‌اکنون با دارایی خالص ۲٫۸ میلیارد دلاری به‌عنوان سومین فرد ثروتمند مصر شناخته می‌شود.

سخنان این تاجر سرشناس مصری در خصوص عدم امنیت سرمایه‌گذاری در عربستان سعودی در حالی بیان می‌شود که ده‌ها نفر از تاجران و شاهزادگان و مسئولان سابق سعودی و کنونی در نوامبر سال ۲۰۱۷ به دستور محمد بن سلمان ولی‌عهد این کشور در چارچوب طرح ادعایی مبارزه با فساد در هتل‌زندان «ریتز کارلتون» در ریاض بازداشت شدند، اما معارضان سعودی این اقدام بن سلمان را حیله‌ای برای «تقویت نفوذ» وی بر شمردند.

حکومت سعودی علاوه بر این در یک سال اخیر با پرونده‌های بسیار بزرگ حقوق بشری از جمله بازداشت گسترده فعالان حقوق بشرو صدور حکم اعدام در حق بسیاری از آن‌ها، بازداشت «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان، جنگ یمن و در آخر قتل فجیع «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی مواجه بوده است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com