کد خبر: 23002

تاریخ انتشار: تیر ۱, ۱۳۹۸

تهدید قرارداد ۵۳ میلیارد دلاری اگزون موبیل با عراق همراه با افزایش بحران در منطقه

در حالی که انتظار می‌رفت قرارداد ۵۳ میلیارد دلاری شرکت نفتی اگزون موبیل آمریکا با عراق مراحل پایانی خود را طی کند، اما مقامات عراقی می‌گویند، شرکت اگزون موبیل از ترس تشدید تنش بین آمریکا و ایران فعلا دست نگه داشته است. به گزارش مدار شرقی، به نقل از رویترز، چند هفته پیش شرکت نفتی […]

در حالی که انتظار می‌رفت قرارداد ۵۳ میلیارد دلاری شرکت نفتی اگزون موبیل آمریکا با عراق مراحل پایانی خود را طی کند، اما مقامات عراقی می‌گویند، شرکت اگزون موبیل از ترس تشدید تنش بین آمریکا و ایران فعلا دست نگه داشته است.


عراق

به گزارش مدار شرقی، به نقل از رویترز، چند هفته پیش شرکت نفتی اگزون موبیل آمریکا مراحل پایانی بستن قرارداد ۵۳ میلیارد دلاری با عراق برای بالا بردن تولید نفت این کشور را طی می‌کرد.

این قرارداد قدمی بزرگ برای گسترش حضور این شرکت آمریکای در عراق به شمار می‌رفت، اما حالا همه چیز دست به دست هم داده تا اگزون موبیل فعلا از بستن این قرارداد دست نگه دارد.

اصلی‌ترین دلیلی که اگزون موبیل را ترسانده است تشدید تنش بین ایران که بزرگترین همسایه عراق است با آمریکا به شمار می‌آید.

۴ منبع عراقی می‌گویند که عراقی‌ها به بندهایی که اگزون موبیل در قرارداد گنجانده است، معترضند.

عراقی‌ها می‌گویند در کنار وجود نگرانی‌های امنیتی اما اگزون موبیل قصد دارد با اضافه کردن بندهایی به قرارداد سهم خود را از نفت تولید شده افزایش داده که مقامات عراقی‌ می‌گویند در این صورت این قرارداد را امضا نخواهند کرد.

تخلیه دو تاسیسات نفتی توسط کارمندان خارجی اگزون موبیل در پی تشدید تنش آمریکا با ایران نیز یکی از موضوعات مهم مورد بحث بین دو طرف است.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com