کد خبر: 22251

تاریخ انتشار: اسفند ۲۶, ۱۳۹۷

ترکیه ۱۲ عضو اخوان‌المسلمین را تحویل مصر می‌دهد

شبکه العربیه مدعی شد که مقامات آنکارا قصد دارند ۱۲ عضو اخوان‌المسلمین را به اتهام عضویت در گروههای تروریستی، به مقامات مصری تحویل دهند. به گزارش مدار شرقی، شبکه العربیه به نقل از منابع خود مدعی شد که مقامات ترکیه قصد دارند ۱۲ عضو اخوان‌المسلمین را که در استانبول اقامت دارند، به اتهام سرپیچی از […]

شبکه العربیه مدعی شد که مقامات آنکارا قصد دارند ۱۲ عضو اخوان‌المسلمین را به اتهام عضویت در گروههای تروریستی، به مقامات مصری تحویل دهند.

اخوان‌المسلمین

به گزارش مدار شرقی، شبکه العربیه به نقل از منابع خود مدعی شد که مقامات ترکیه قصد دارند ۱۲ عضو اخوان‌المسلمین را که در استانبول اقامت دارند، به اتهام سرپیچی از قوانین اقامت و پیوستن به گروههای تروریستی به دولت مصر تحویل دهد.

این منابع افزودند: نیروهای ترکیه‌ای چند روزی است که این افراد را دستگیر کرده‌اند؛ یکی از آن‌ها به نام «عمرو عکاشه» با یک زن ترکیه‌ای ازدواج کرده و در دفتر یک مسئول بلندپایه این کشور کار می‌کند. خبرها حاکی از این است که این افراد به زودی به حکومت مصر تحویل داده خواهند شد و همگی آن‌ها به اتهام دست داشتن در اقدامات تروریستی به حبس ابد محکوم هستند.

برخی طرفداران اخوان‌المسلمین نیز در شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با این اقدام ترکیه هشتگ «ضد الترحیل» را به کار برده‌ و از رهبران این گروه خواسته‌اند تا با وساطت خود نزد مقامات ترکیه‌ای مانع از تحویل آن‌ها به مصر شوند.

در نوشته‌های این کاربران آمده است که تحویل این افراد به دولت مصر، برای اخوان‌المسلمین یک آبرو ریزی خواهد بود؛ چرا که نشان دهنده این است که این گروه قادر به حمایت از اعضای خود حتی در کشورهایی همچون ترکیه که روابط قوی با آن دارد نیست.

همچنین این اقدام ترکیه در حالی است که چندی پیش «یاسین اقطای» مشاور اردوغان با چند تن از اعضای اخوان‌المسلمین که از مصر فرار کرده بودند، دیدار کرد. آن‌ها به اقطای گفتند که ترس آن را دارند که همانند «محمد عبدالحفیظ حسین» که مدتی پیش تحویل مقامات مصری داده شد، آن‌ها نیز به علت اختلاف با سران اخوان‌المسلمین به سرنوشت او دچار شوند.

به نوشته العربیه، مشاور اردوغان در این دیدار به اعضای اخوان‌المسلمین گفته بود که تحویل «محمد عبدالحفیظ حسین» به دولت قاهره یک اشتباه غیر عمد بوده و دیگر تکرار نخواهد شد.


Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com