کد خبر: 18659

تاریخ انتشار: مهر ۲۰, ۱۳۹۷

آمادگی مقتدی صدر برای حمایت از کنسرت «کاظم الساهر»

مقتدی صدر روحانی شیعه پرنفوذ عراقی از کاظم الساهر خواننده عراقی تعریف کرده و خواسته یکی از ترانه های او سرود ملی عراق شود.   به گزارش مدار شرقی، “سنان العزاوی” هنرمند عراقی که به تازگی با مقتدی صدر دیدار داشته اظهار داشت که مقتدی از ترانه “سلام علیک” کاظم الساهر خواننده عراقی خوشش آمده و […]

مقتدی صدر روحانی شیعه پرنفوذ عراقی از کاظم الساهر خواننده عراقی تعریف کرده و خواسته یکی از ترانه های او سرود ملی عراق شود.

 

کاظم الساهر و مقتدی صدر

به گزارش مدار شرقی، “سنان العزاوی” هنرمند عراقی که به تازگی با مقتدی صدر دیدار داشته اظهار داشت که مقتدی از ترانه “سلام علیک” کاظم الساهر خواننده عراقی خوشش آمده و آماده تامین امنیت و پشتیبانی از اجرای کنسرت این ترانه در شهر موصل عراق است. او همچنین این ترانه را لایق سرود ملی عراق دانسته است.

به نوشته العربیه، العزوای که بازیگر و کارگردان تئاتر است در فیس بوک نوشت که در گفتگوی اخیرش با مقتدی صدر، وی از آمادگی خود برای میزبانی از کاظم الساهر در عراق و فراهم کردن همه نیازهای لجستیک و امنیتی برای ارائه این ترانه در موصل اعلام کرده است.

ترانه کاظم الساهر معروف به ” سلام علیک … علی رافدیک … عراق القیم” که درباره عراق و ویژگی های مختلف آن است در سال ۲۰۰۸ ضبط شد زمانی که عراق درگیر جنگ داخلی و مذهبی بود.

کاظم الساهر معروف به “قیصر ترانه عربی” در دوره حکمرانی صدام از عراق خارج شد و از آن زمان تاکنون تنها یک بار به عراق سفر داشت.

این دعوت مقتدی صدر از کاظم الساهر با استقبال جامعه عراق روبه رو شده و بسیاری معتقدند این اقدام منجر به باز شدن فضای فرهنگی عراق می شود.

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

*

code

logo-samandehi
WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com